Recept voor Gebakken vla




Ingrediënten:

voor Gebakken vla recept

  • 5 dl melk
  • ½ citroen heel dun geschild
  • 1 kaneelstokje
  • 3 eierdooiers
  • 5 el suiker
  • 50 gram maïzena
  • 1 losgeklopt ei
  • paneermeel
  • frituurolie
  • poedersuiker
  • kaneelpoeder




  • Bereidingswijze:

    van Gebakken vla recept

  • Breng de melk met de citroenschil en het kaneelstokje aan de kook en laat het ca. 10 minuten zachtjes koken.
  • Klop de eierdooiers luchtig in een pannetje met een dikke bodem.
  • Klop de suiker en maïzena erdoor.
  • Roer enkele eetlepels van de gekookte melk door het dooiermengsel, zet de pan op een laag vuur en voeg de rest van de melk er scheutje voor scheutje aan toe.
  • Blijf goed roeren tot de vla gebonden is.
  • De vla mag niet gaan koken.
  • Haal de citroenschil en het kaneelstokje eruit, klop de vla een keer goed door en giet 'm dan in een ingevette bakvorm.
  • Laat de vla afkoelen en zet 'm daarna in de koelkast om op te stijven.
  • Snijd de vla in vierkante stukken en wentel die eerst door het losgelopte ei en daarna door het paneermeel. Frituur de vla-stukken in hete olie, laat ze goed uitlekken en bestuif ze daarna met een mengsel van kaneelpoeder en poedersuiker.
  • Warm serveren.

    Aanvullende info bij dit recept:

    Dit recept is geschikt voor: 5 personen
    Geschatte tijd die nodig is voor het klaarmaken: 3 uur

    Deel dit recept op

  • Nieuwste to Google


    Gebakken vla recept. Recepten-site over lekker koken voor elke keuken. Allerhande recepten ook voor kerstmis met bakken,grillen, oven of barbecue. Eerlijke ingredienten, kruiden, groente en vlees. De chef, veel recepten.(c) 2009 vd Wetering